Профілактика професійного та емоційного вигорання педагога

Педагогові потрібно чимало мужності та сил, аби щоденно з посмішкою заходити до класу, обіймати поглядом усіх своїх неповторних «чомучок» і дарувати їм любов та мудрість. Але мало хто з педагогів витримуює таке навантаження. Сьогодні з’явився термін «професійне вигорання», що є наслідком некерованого стресу, викликаного міжособистісним спілкуванням в професійній діяльності.

31 травня 2021 року працівниками КУ «Бочечківський ЦПР ПП» Бочечківської сільської ради проведено семінар-практикум «Профілактика професійного та емоційного вигорання педагога», за участю практичних психологів та педагогічних працівників Бочечківської, Попівської сільських рад, Дубов’язівської селищної ради.

Спікери семінару (О.В. Дяченко – психолог, гештальт-терапевт, доцент Сумського національного аграрного університету; О.А. Шаповалова – практичний психолог Бочечківського НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ»; О.Ю. Палюга – практичний психолог Вирівського ЗЗСО) ознайомили учасників з особливостями професійного й емоційного вигорання педагога та визначення шляхів його профілактики й подолання, сприяли емоційному розвантаженню, підвищенню рівня самооцінки та самоповаги, надали практичні поради щодо боротьби з професійним та емоційним вигоранням.

Адекватне відношення до роботи та відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання.